Šlehané bambucké máslo

Slyšeli jste již někdy o bambuckém másle a jeho blahodárných účincích? Určitě ano, jinak byste na této stránce nebyli. Tím pádem také víte, že pravé surové raw máslo je velice tuhé a trochu nepohodlně se nanáší. Pojďme si tedy představit variantu, kdy se bude máslo snadno nanášet a při tom neztratí žádné ze svých živin a vitamínů, tzv. šlehané bambucké máslo. Nadýchaná varianta bambuckého másla.

Proč šlehané bambucké máslo?

Před tím, než se pustím do receptu a návodu, jak na šlehané bambucké máslo, tak bych vám ráda představila, proč je dobré bambucké máslo našlehat. Je to velmi prosté. Jednoduše pro to, aby se snáz nanášelo. Tím, jak se máslo našlehá, tak je lehčí, vláčnější a dobře se roztírá, což vaše pokožka či vlasy velmi ocení.

V případě, že používáte máslo na vlasy, ať už ve formě masky či leave-in kondicionéru, tak je vhodnější použít právě šlehané bambucké máslo než máslo ve své tuhé podobě. Aplikace je pak rovnoměrnější a produkt se snáz dostává do vlasů.

Další výhodou šlehaného bambuckého másla je to, že k němu můžete přidat různé oleje, které máte rádi, pěkně vám voní či je jednoduše vaše pokožka či vlasy vyžadují. Já tak do másla přidávám arganový, kokosový, olivový či baobabový olej. Mimo másel můžete přidat i dodatečné vitaminy či hydratační složky. Já třeba používám glycerin a kyselinu hyaluronovou. Pojďme ale už na recept, který je velmi jednoduchý.

Recept

Co budeme k výrobě šlehaného bambuckého másla potřebovat?

  • 100 g raw bambucké máslo
  • 2ČL tělového oleje TAMA (mix arganového, baobabového a bambuckého oleje) – zakoupit můžete ZDE.
  • 30 g Kokosového oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje (dle vašeho výběru, já dala herbal essencis)
  • 5 kapek kyseliny hyaluronové

Postup výroby šlehaného bambuckého másla

Raw máslo a oleje rozpusťte ve vodní lázni. Nikdy nerozpouštějte na přímém ohni, na pánvičce či v kastrolu.

Vyčkejte, až se máslo s oleji rozpustí a samovolně smísí. Pak dejte směs ztuhnout do lednice. Mně trvalo hodinu, než směs ztuhla do vhodné podoby ke šlehání.

Směs by neměla být ztuhlá natolik, že vznikne opět máslo, ani by směs neměla být tekutá. Jak se oleje začnou“zakalovat“ do běla a směs je polotuhá, vyndejte ji z lednice a začněte mixovat.

Mixujte cca 5 minut (video k dispozici ZDE), až směs zbělá a začne mít krémovou konzistenci. Pak přidejte esenciální olej a kyselinu hyaluronovou a máte hotovo!

Líbil se vám recept? Vyzkoušeli jste doma? Dejte mi vědět dolů do komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *