Scrub z kakaového másla

Scrub z kakaového másla si zamilují především majitelky citlivější a suché pokožky, jež bude díky zrnům cukru prokrvená a díky kakaovému máslu hydratovaná. Co to vlastně takový scrub je? Jedná se o drsnější formu peelingu, který se používá především na tělo při koupeli. Já osobně ho doporučuji používat 2 x měsíčně, nicméně i častější používání vaší pokožce neuškodí. Velkou oblibu si navíc našel u žen, mající tendenci k tvorbě celulitidy, jelikož kombinace volných radikálů a vitaminu E v kakaovém másle s drsným cukrem je od této vady na kráse dokáže zbavit.

Co budeme k výrobě potřebovat

2 lžíce kakaového másla

8 lžic třtinového cukru 

1 lžíce kakaa

2 lžíce jojobového oleje

Scrub z kakaového másla
Suroviny pro scrub z kakaového másla

Kakaové máslo rozpusť , přisyp kakaový prášek, cukr a jojobový olej. Můžeš přidat i oblíbený esenciální olej. To vše smíchej a skladuj v uzavíratelné nádobě.

Scrub z kakaového másla
Výsledný scrub z kakaového másla

Scrub z kakaového másla a aplikace

Peeling aplikuj na vlhkou pokožku jemnými krouživými pohyby. Začni suchými místy, jako jsou lokty či paty a pak pokračuj do oblastí postižených celulitidou. Já osobně používám na celé tělo, které je poté krásně promasírované. Nakonec smyjte zrnka cukru a barvu, kterou kakao zanechává. Pokuste se ponechat kakaové máslo, které vyši pokožku vyživí a hydratuje bez toho, aniž by zanechalo mystný film.

Vyzkoušíte? Chcete vyrobit? Napište mi na mamazafriky@gmail.com 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *